AAA

Redakcja e-mentora poleca

publikacje konferencje serwisy www

Creativity and Innovation European Year 2009

Rok 2009 minie pod szyldem kreatywności i innowacyjności. Europejski Rok Kreatywności i Innowacji ma na celu wzrost świadomości co do znaczenia kreatywności i innowacji w rozwoju - w wymiarze osobistym, społecznym i gospodarczym. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej, która ma za zadanie rozpowszechnienie dobrych praktyk, stymulowanie edukacji i badań oraz promowanie debaty politycznej i rozwoju w tym zakresie.
Czy inicjatywa ma szansę rozpowszechnić się w czasach kryzysu gospodarczego? Ekonomiści i entuzjaści innowacyjności z pewnością stwierdzą, że innowacje mogą być "kołem zamachowym" dla gospodarek ogarniętych problemami. Zapewne jednak wielu menedżerów i przywódców politycznych będzie próbowało odkładać innowacje na spokojniejsze czasy.

Warto zatem na bieżąco śledzić inicjatywy europejskie na stronie: http://create2009.europa.eu/index_en.html


Encyclopedia Britannica Blog


Encyklopedia Britannica proponuje internautom nowe miejsce do wspólnej wymiany myśli - blog, na którym publikowane są notki inspirujące do dyskusji na różne tematy (od polityki, przez naukę, kulturę i sztukę, aż do ochrony środowiska, gier czy astronomii). Blogerami są osoby zaproszone do współpracy, a wybrane ze względu na ich umiejętność myślenia, pisania, oświecania i zabawiania - w gronie tym znaleźli się m.in. pracownicy naukowi, artyści, pisarze, a także przedsiębiorcy.

Więcej informacji na: www.britannica.com/blogs/

Evernote

Evernote to narzędzie niezbędne dla osób zapominalskich. Pozwala ono w łatwy sposób uchwycić ważne informacje, bez względu na urządzenie, którym się posługujemy (telefon, komputer) oraz rodzaj wiadomości - możemy zrobić zdjęcie, napisać e-mail, zrobić skan, rejestrować dźwięki. Evernote zapisuje wiadomość i synchronizuje ją w taki sposób, aby była dostępna w tym i w pozostałych naszych urządzeniach. Informacje można dodatkowo katalogować i tagować.

Więcej informacji na stronie: http://evernote.com/


OpenSimulator Wiki

OpenSimulator to bezkosztowa alternatywa dla Second Life. Można w nim budować trójwymiarowe wirtualne światy, tworzyć awatary, dodawać aplikacje i komunikować się z innymi użytkownikami. Platforma jest otwarta dla każdego internauty. Aplikacje dostępne są dla Linuksa, Windowsa oraz Maca. Istnieje także możliwość korzystania z OpenSimulator przez przeglądarkę internetową.