AAA

Redakcja e-mentora poleca

publikacje konferencje serwisy www

Economics Network: Online Learning and Teaching Materials for Economics

Economics Network to serwis prowadzony przez Higher Education Academy z Wielkiej Brytanii. Zawiera on wiele interesujących treści wspierających pracę wykładowców akademickich uczących ekonomii, podzielonych na kategorie i poziomy nauczania.

Na stronie znajdują się m.in. artykuły relacjonujące doświadczenia pedagogiczne dotyczące e-learningu (np. używanie podcastów jako narzędzi dydaktycznych do nauki ekonomii), sylabusów, ewaluacji, zaangażowania studentów, jak również czasopisma (np. „International Review of Economics Education” dostępny online), katalog książek oraz kalendarz wydarzeń.

Na szczególną uwagę zasługuje dział Zasoby (Resources), a w jego ramach Online Learning and Teaching Materials - zestawienie stron internetowych, na których można znaleźć różnego rodzaju materiały dydaktyczne: teksty, quizy, słowniki wyrażeń ekonomicznych, wykłady audio i wideo, materiały z wykładów w postaci plików PDF oraz slajdów, symulacje, case studies.

Serwis Knowledge Management News & Resources

Poszukiwanie nowości z zakresu zarządzania wiedzą od dziś będzie dużo prostsze. Dlaczego?

Otóż od pewnego czasu istnieje serwis zbierający informacje dedykowane społeczności zainteresowanej zarządzaniem wiedzą. Serwis Knowledge Management News & Resources stawia sobie za cel ułatwienie dostępu (z jednego miejsca) do najnowszych informacji oraz zasobów poświęconych zarządzaniu wiedzą.

Jest to prosty serwis, który funkcjonuje jako blog. Umożliwia także subskrybowanie wiadomości przez e-mail czy RSS. Dodatkowe funkcjonalności, takie jak: kalendarz wydarzeń, rzetelna kategoryzacja informacji, czy KM links/Bookmarks istotnie wzbogacają ten serwis.

Więcej na: http://knowledgemanagement.wordpress.com

Wikia

Wikia to serwis, który pozwala na tworzenie przez użytkowników własnych serwisów tematycznych oraz mini-społeczności. Wikia zapewnia hosting, dzięki czemu można zakładać strony, nie martwiąc się o koszty serwera itp., a jednocześnie korzystać w pełni z mechanizmów wiki. W ramach serwisu dostępnych jest wiele zasobów, podzielonych na takie kategorie, jak: edukacja (a w niej: K2Online, StudentsWikia, Academic Publishing Wiki), technologia (np. Linux Wiki), książki (np. Literawiki), zdrowie (Depression Wiki), nauka i natura (MyBio Wiki,

Weather Wiki).

Więcej informacji na: http://www.wikia.com/wiki/Wikia

Internet Economist

Strona zawiera samouczek pozwalający na odnalezienie w sieci interesujących materiałów dla osób zajmujących się ekonomią. Jest on podzielony na cztery etapy: w pierwszym (Tour) użytkownicy zapoznają się ze stronami internetowymi związanymi z ekonomią, w drugim (Discover) autorzy wskazują na różne sposoby wyszukiwania. Trzeci etap (Judge) sygnalizuje, by zweryfikować dane znalezione w internecie, a ostatni (Success) prezentuje sylwetki osób, które korzystają z zasobów online oraz ich rady dla użytkowników.