AAA

Redakcja e-mentora poleca

publikacje konferencje serwisy www

Gliffy.com - Create and share diagrams online

Gliffy.com to serwis, który w prosty sposób umożliwia tworzenie diagramów, planów, schematów i rysunków. Można je konstruować korzystając wyłącznie ze strony WWW, bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania. Gliffy to aplikacja służąca również do pracy grupowej: dzięki opcji "współpraca" inne osoby mogą widzieć i edytować diagram, natomiast opcja "publikuj" tworzy wersję "tylko do odczytu", która może być łatwo dodana do bloga, Wiki czy innego oprogramowania sieciowego.

Więcej informacji na: http://www.gliffy.com

Google Apps for Education

Google stworzyło nowy produkt dla środowisk edukacyjnych, pozwalający na poprawę komunikacji między studentami, szybsze i łatwiejsze dzielenie się informacjami uczelnianymi czy współpracę przy projektach. W ramach aplikacji otrzymujemy: konto pocztowe Gmail, możliwość korzystania z komunikatora Google Talk, kalendarz pozwalający na łatwe dotarcie do planu zajęć i informacji o wydarzeniach (Google Calendar), prosty w użyciu kreator stron WWW (Google Page Creator) oraz Google start page - stronę główną, z której studenci mogą wchodzić do swoich katalogów, przeglądać kalendarz oraz materiały edukacyjne.

Więcej informacji na: http://www.google.com/a/edu

Yugma

Yugma to serwis umożliwiający prowadzenie konferencji online. Najczęściej wykorzystywany jest do prezentowania ofert handlowych, opisu produktu, prowadzenia szkoleń, zarządzania projektami, obsługi klienta, pracy zespołowej, rozwiązywania problemów na odległość, a także współpracy w ramach społeczności internetowych. Działa zarówno pod systemem Windows, jak i Macintosh. Darmowa wersja pozwala na organizowanie konferencji dla 10 uczestników, przy większej liczbie osób należy można skorzystać z opcji płatnych.

Więcej informacji na: www.yugma.com

Adobe - Acrobat Connect Professional

Powstała nowa linia produktów Adobe - Acrobat Connect, która umożliwia organizowanie interaktywnych konferencji online. Uczestnicy korzystają z indywidualnych pokojów online, do których mogą mieć dostęp bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Acrobat Connect oferuje możliwość spotkań w gronie 15 uczestników. Acrobat Connect Professional to skalowalne interaktywne konferencje internetowe dla nawet 2500 osób.

Więcej informacji na:
www.adobe.com/products/acrobatconnect/compare

Investopedia.com - Your Source For Investing Education

Investopedia to serwis przeznaczony dla osób zainteresowanych bądź zajmujących się zagadnieniami związanymi z inwestowaniem, giełdą i ogólnie - finansami. Można tu znaleźć artykuły tematyczne, słownik zagadnień finansowych, materiały pomagające w przygotowaniu się do egzaminów CFA, symulatory giełdowe i kalkulatory. Materiały edukacyjne podzielone są na poziomy zaawansowania, dzięki czemu zarówno osoby początkujące, jak i doświadczeni inwestorzy znajdą coś odpowiedniego dla siebie.

Więcej informacji na: www.investopedia.com

Revolution in Education - Community Wiki

Serwis umożliwia tworzenie w formule Wiki stron z materiałami edukacyjnymi. Dzięki współpracy wielu osób, zasoby są udoskonalone przez kolejnych wykładowców dając w efekcie ciekawe i rozbudowane materiały. Obecnie w serwisie znajduje się ponad 600 stron.

Więcej informacji na:
http://revolution.widged.com/wiki


HELIOS - Horizontal European eLearning Observation System

HELIOS to projekt badawczy współfinansowany przez Komisję Europejską, który ma na celu prowadzenie platformy monitorującej rozwój e-learningu w Europie oraz przewidywanie scenariuszy rozwoju edukacji na odległość. Na stronie internetowej projektu znajdują się interesujące raporty z wynikami przeprowadzonych dotychczas badań. Dostępne są następujące raporty: eLearning and Access, eLearning and Employability, eLearning and Personal Development-Citizenship, eLearning and Internatonalisation of Education & Training.

Więcej informacji na:
http://www.education-observatories.net/helios/reports