AAA

Redakcja e-mentora poleca

publikacje konferencje serwisy www

Farmersi

"Farmersi" to strategiczna gra internetowa, w formie symulacji ekonomicznej. Gracze wcielają się w role XIX-wiecznych amerykańskich farmerów. Na polach uprawiają zboże i hodują bydło, a poszczególne dobra kupują i sprzedają na rynku lokalnym i eksportowym. Dane prezentowane są na kolorowych wykresach, a informacje finansowe są szczegółowo wyjaśnione i opisane. Mając taką samą sytuację na początku rozgrywki, gracze starają się, by ich farma rozwijała się szybciej i przynosiła wyższe zyski niż farmy konkurentów.

Grę, dostępną na stronie http://farmersi.pl, obsługuje się przez przeglądarkę internetową. Rozgrywki trwają od 5 do 10 tur, a przeliczenia między turami następują co 24h. Tak więc zawsze jest dużo czasu na przeanalizowanie wyników i zaplanowanie działań na kolejną turę.

Farmersi to gra polskiej produkcji, umożliwiająca poznanie realiów historycznych w XIX wieku w USA oraz ucząca myślenia ekonomicznego. Po trzech miesiącach od uruchomienia gra ma już 3000 graczy, a grono Farmerów dynamicznie rośnie.


Uniwersytet Wolnego Czasu

Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny - kompleks artystyczno-edukacyjny mieszczący się w starej odremontowanej fabryce, przy ulicy Otwockiej 14, w warszawskiej dzielnicy Praga-Północ - podejmuje ciekawą inicjatywę pod nazwą Uniwersytet Wolnego Czasu. Jej główne cele to: promowanie idei uczenia się przez całe życie; rozwijanie wrażliwości, przedsiębiorczości, umiejętności społecznych; rozwijanie człowieka kreatywnego, zadowolonego z życia; pobudzenie ludzkiej ciekawości świata; wielowymiarowa edukacja kulturalna; odkrywanie ukrytych talentów. Uniwersytet Wolnego Czasu jest formą zaproszenia wszystkich zainteresowanych do wspólnej inicjatywy oraz próbą stworzenia "mody", a nawet potrzeby, inwestowania w siebie i uczestnictwa w życiu społecznym. Jest także próbą przeciwstawienia się powierzchowności oraz proponowanym masowo formom bezmyślnego spędzania wolnego czasu. Organizowane spotkania mają być pomostem, który połączy "różne światy" i różne pokolenia oraz inspiracją do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi poprzez dyskusje, połączenie wiedzy specjalistów z danych dziedzin czy przemyślenia uczestników.
Październikowy wykład wygłosił Benjamin R. Barber na temat Dżihad a europejska wielokulturowość, z treścią wykładu zapoznać się można na stronie internetowej.

Więcej informacji na: http://www.fabrykatrzciny.pl/uniw_wolnego_czasu.php