Forum E-mentora

powrót

cos z praktyki

czesc jestem studentem SGGW, studiuje GIS. szkoła od jakiegoś czasu udostępnia elektroniczne wersje wykładów i instruktarze do ćwiczeń z zastosowania software'u. to samo jest potem na zajęciach. strata czasu, nie? pół roku byłem na wymianie w holandii (też GISy). Tutaj też pełna treść wykładów w necie i instruktaże do ćwiczeń. Założenie jednak takie żeby student najpierw nauczył się z sieci a potem przyszedł na wykład, którym jest po prostu konwersatorium. Nauczyciel już nie musi tłumaczyć zagadnień, może podjąć dyskusję i wszyscy wiedzą o czym się mówi. czasem wręcz nie ma wykładów a tylko ćwiczenia. studiuje na SGH, porażka. Tutaj nawet nie moge się doprosić nauczycieli o ksero folii. Siedze ja baran i przepisuje notując w jednosne uwagi do folii wykładowcy. przeszedłem kilka e-kursów ESRI. Rewelacja. Zastosowano efekt skali ograniczając interakcje student-instruktor (żywy) do minimum. budowa portalu zapewnia mimo to interakcję z innymi słuchaczami co częściowo niweluje problem. pracuje m.in w COMBIDACIE (grupa PROKOM). projektuje szkolenia elektroniczne z software'u. może ktoś chce o coś zapytać? Wykorzystujemy np hybrydowe sposoby szkoleń urzędników z Płatnika, wprowadzamy system szkoleń elektonicznych dla przedsiębiorstw.

reply
  • Odp: cos z praktyki  
    2003-10-21 23:31:32


    Panie Igorze, polecam system e-sgh.pl. Znajdzie tam Pan wiele materiałów uzupełniających zajęcia prowadzone na studiach w SGH. Część materiałów jest ogólnodostępna, pozostałe są kierowane do określonych grup studentów, uczęszczających na wybrane wykłady i ćwiczenia.

    Chciałbym zaznaczyć, iż w SGH uzupełnia się w ten sposób zajęcia na studiach dziennych, zaocznych, doktoranckich oraz podyplomowych. E-sgh oferuje również kursy komercyjne, skierowane nie tylko do studentów SGH ale także np. dla kandydatów na studia (internetowy kurs przygotowawczy na UMSZ).

    Oczywiście nie wszyscy nauczyciele oferują swoim studentom takie rozwiązania. Możemy jednak zaobserwować stały wzrost liczby nauczycieli współpracujących z e-sgh.pl Pozdrawiam Marcin Dąbrowski