Forum E-mentora

powrót

Techniki haków : dużo pozytywnego ale..

Ostatnio nauczyciel od historii zadał nam około 20-25 dat do nauczenia się na sprawdzian. Na pierwszy rzut oka to strasznie trudne. Postanowiłam się tego nauczyć techniką haków i myślałam ''super, z tą techniką dostanę szóstkę!'' Ale po 3 datach okazało sie, że mieszają mi się np. powstanie warszawskie z II woja światowa, wynalezienie telefony z odkryciem polonu i radu. Mógłby mi ktos pomóc ?

reply
 • avatar
  Tadeusz Lemańczyk
  Odp: Techniki haków : dużo pozytywnego ale..  
  2009-09-29 09:06:29


  Karolino, problem w tym, że nawet Katarzyna Turek rekomendując nam technikę haków ( http://www.e-mentor.edu.pl/artykul_v2.php?numer=10&id=156 ) całkowicie zlekceważyła sobie ponure doświadczenie opisane, jakże przekonująco, przez Haszka ( http://www.lemant.user.icpnet.pl/tad/bbs568.htm i http://www.lemant.user.icpnet.pl/tad/bbs569.htm ). A iluż to ludziom w naszym polskim społeczeństwie trójka kojarzy się właśnie z Trójcą Świętą? ;-)

 • avatar
  autorka
  Odp: Techniki haków : dużo pozytywnego ale..  
  2009-09-29 20:29:58


  Karolino, Na zapamiętywanie nie ma złotej rady, trzeba po prostu ćwiczyć i powtarzać do skutku. Opisane w moim artykule techniki są tylko pewnym sposobem na usprawnienie procesu zapamiętywania. Do zapamiętywania dat poleciłabym Ci System Cyfrowo-Literowy (SCL). Wystarczy, że zapamiętasz litery przyporządkowane do poszczególnych cyfr (zgodnie z informacjami dostępnymi w artykule) i zakodujesz poszczególne daty tworząc interesujące frazy. Następnie połączysz owe frazy z wyobrażeniem. Być może stosując tę technikę, będzie Ci łatwiej zapamiętać daty... Pozdrawiam, autorka

 • avatar
  Siechu
  Odp: Techniki haków : dużo pozytywnego ale..  
  2010-05-11 11:25:23


  Możesz najpierw spróbować nauczyć się samych dat, a później spróbować pomyśleć co mogło być pierwsze. Czyli najpierw wybuchła II woja światowa, a potem już gdy trwała wojna wybuchło powstanie warszawskie. Skłodowska już dawno nie żyje więc odkrycie polonu i radu musiało być dawno temu, a wynalezienie telefony ... to tylko pytanie, czy analogowego, czy komórkowego?

 • reply