Forum E-mentora

powrót

PROBLEM SZKOLENIA PRZYWÓDCÓW

Natrafiłem ostatnimi czasy na artykuł dotyczący przywództwa w otoczeniu burzliwym: www.e-mentor.edu.pl/artykul_v2.php?numer=8&id=109 i właśnie w związku z nim, a w kontekście pisanej przeze mnie pracy mgr chciałem zadać następujące pytanie: w oparciu o dotychczasowy dorobek naukowy zagadnienia przywództwa i często sprzeczne podejścia ( teoria cech, zachowań czy teorie sytuacyjne) czy możliwym jest wyszkolenie skutecznego przywódcy? Prosze o rozwinięcie zagadnienia, ewentualne odesłanie do fachowej literatury. Pozdrawiam

reply
  • Odp: PROBLEM SZKOLENIA PRZYWÓDCÓW  
    2007-01-25 21:32:14


    Witam, myślę że tak, ale tylko w ograniczonym zakresie. Na pewno nie będzie to przywódca uniwersalny, a raczej przywódca na daną sytuację, na określone warunki, w których w danym momencie znajduje się sytuacja. Takie kształcenie przywódcy powinno jednak postępować dwoma równoległymi ścieżkami - kształtowanie wiedzy, umiejętności przywódczych z jednaj strony, z drugiej dawanie przyszłemu przywódcy okazji zdobywania nowych doświadczeń, stawiania go przed coraz większymi wyzwaniami. Polecam analię przypadku, jak Jack Welch szukał i kształcił swojego następce na szefa GE. Jeśli chodzi o literaturę, to może pewne inspiracje znajdzie Pan(i) w iektórych moich artykułach np. dostępnych na http://www.sgh.waw.pl/katedry/ktz/pracownicy/mrowka/ Pozdrawiam, Rafał Mrówka

  • Odp: PROBLEM SZKOLENIA PRZYWÓDCÓW  
    2007-02-12 14:36:24


    Szkolenie SLII® które zostało opracowane przez Kena Blancharda (przywództwo sytuacyjne) lub "przywództwo" to szkolenia prowadzone przez House of Skills, Managment point.

  • avatar
    Gość forum
    Odp: PROBLEM SZKOLENIA PRZYWÓDCÓW  
    2007-12-02 12:10:25


  • reply