Tutoring jako alternatywna metoda pracy z uczniami zdolnymi w szkole

Komentarze do artykułu:

Ciekawa jestem praktycznych doświadczeń Autorki artykułu w jej wdrażaniu tutoringu w "polskich placówkach oświatowych". Czytając miałam nieodparte wrażenie lektury publikacji dla dorobku, nafaszerowanej teorią boleśnie nieprzystająca do obszarów, których wzbogacenie się niniejszym postuluje. I ten nachalny tryb przypuszczający dotyczący np. tego czego dobrego można się po tutoringu spodziewać. To oczywista oczywistość nie tylko dla ucznia zdolnego, ale także tego słabszego lub zagubionego. Tylko proszę pamiętać, że praca metodą tutorinhgu to też praca (jeśli przy okazji pasja, to tym lepiej), i to nawet ponadstandardowa, za co należy się odpowiednia (ponadstandardowa) gratyfikacja. Bynajmniej nie łatajdziura karcianych godzin, bo to kolejny skandal!

Artykuł ciekawy, dokładnie pokazujący czym jest metoda tutoringu. Być może faktycznie trzeba było nawiązać choć trochę do praktyki (myślę, że Autorka jest praktykiem skoro w notce o autorze - widnieje "tutor"), ale z drugiej strony artykuł miał mieć charakter naukowy, w związku z tym rozumiem to, że Autorka skupiła się na teorii. Ja widzę nawet tego plus. Dlaczego? Otóż dziś tutoring stał się niezwykle modny. Wiele osób nazywa sie tutorem, choć w praktyce to co robią nie można nazwać tutoringiem. Wiele osób nie ma pojęcia kim tak naprawdę jest tutor i na czym polega tutoring!!! wiele osób się tak nazywa i prowadzi tutoriale nie mając żadnego przygotowania i teoretycznego i praktycznego. A nie ukrywajmy odpowiednie przygotowanie, również to teoretyczne jest bardzo potrzebne. No bo proszę sobie wyobrazić matematyka, który miałby być matematykiem bez wiedzy teoretycznej. Tak samo jest w przypadku tutoringu - aby móc pracować tą metodą należy najpierw poznać jej założenia teoretyczne. I to najbardziej osobiście mnie boli, że ludzie nie mają pojęcia o tym czym jest tutoring (bo nie mają tej teorii) a nazywają się tutorami. Z tekstem tym powinny zapoznać się więc osoby, które nie mają teoretycznej wiedzy o tutoringu a chciałyby (lub powinny) ją posiadać.

Witam Szanowni Państwo, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym. Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczna stopa procentowa - Przystępna stopa procentowa w wysokości 3%. * Wysokie wskaźniki akceptacji * Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres od 1 do 30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku funduszy. Skontaktuj się z moją firmą już teraz, możemy pomóc Ci w uzyskaniu pożyczki, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prześlij nam swoją prośbę o pożyczkę na ten adres e-mail sunshinefinancialgroupinc@gmail.com lub w WhatsApp pod numerem +447903159998 Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym przekonaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

Dodaj komentarz

captcha

działanie 2

 
  Weź udział w dyskusjach komentujących inne artykuły:
okladka big pobierz pdf

Data wydania: 30 grudnia 2014
wersja online: ISSN 1731-7428
wersja drukowana: ISSN 1731-6758

info Artykuły naukowe zawarte w niniejszym czasopiśmie są recenzowane.