Historia rozwoju oprogramowania Open Source

Komentarze do artykułu:

nudy straszliwe, myslalem ze moze cos ciekawego, ale caly artykul moznaby strescic: nie bylo oprogramowania open source, a poźniej bylo i juz jest

Artykuł jest wprowadzeniem do tematyki open source, która nie jest jeszcze, tak jak Tobie, powszechnie znana. W kolejnych artykulach problematyka będzie pogłębiana m.in. zgodnie z życzeniami i zainteresowaniami czytelników. Jeśli interesują Cię jakieś konkretne zagadnienia związane z open source, mieszczące się w ogólnej tematyce naszego czasopisma, to prosimy o sugestie - postaramy się spełnić Twoje oczekiwania.

Bardzo ciekawy artykuł, w sposób rzeczowy wprowadza w tą nową wciaż tematykę. Trzymać tak dalej!!! Pozdrawiam.

Artykuł bardzo mnie zaciekawił! Czekam na kolejne o tej tematyce.

Dobrze gada! ( znaczy pisze), pozdro.

Nieprawdą jest fakt jakoby dach przeciekał, tym bardziej że prawie w ogóle nie padało...

Jak na człowieka, który bądź co bądź z wykształcenia powinien uważać na definicje, w tym szczególnie prawnicze, pomieszał Pan w każdym miejscu zupełnie różne rzeczy. Nie będę tu wyjaśniał bardzo istotnych błędów tylko odeślę do dwóch źródeł (czytałem i potwierdzam, że informacje są wiarygodne): http://pl.wikipedia.org/wiki/Otwarte_Oprogramowanie http://en.wikipedia.org/wiki/Open_source_software#Open_source_software_vs._free_software

Nie gada dobrze... po prostu żenada! Ten człowiek nie rozróżnia pojęć takich jak Free Software i Open software, myli nazwy organizacji z nazwami ideii / trendów. Niestety nie jest to nawet jego wina, ponieważ w 3 źródłach jakie są w bibliografi widać, że autorzy również mają z tym wielki problem... krótki komentarz: gada żeby gadać ;)

Bardzo dobry artykuł, nie tonie w technologicznych szczegółach, jednocześnie przedstawiając sprawę w sposób satysfakcjonująco wyczerpujący dla przeciętnego czytelnika.

Dodaj komentarz

captcha

działanie 2

 
  Weź udział w dyskusjach komentujących inne artykuły:
okladka big pobierz pdf

Data wydania: 13 kwietnia 2004 r.
wersja online: ISSN 1731-7428
wersja drukowana: ISSN 1731-6758

info Artykuły naukowe zawarte w niniejszym czasopiśmie są recenzowane.