Inne spojrzenie na nauczanie w oparciu o gry

Komentarze do artykułu:

bardzo ciekawy artykuł, w końcu jakiej profesjonalne podejście do gier komputerowych, zwlaszcza podoba mi sie nowatorskie moim zdaniem podejscie do strategii w grach, polecam przeczytac

Zagadnienia dotyczące gier edukacyjnych będą kontynuowane w następnym, czerwcowym numerze. Już teraz zapraszam do lektury!

Modele. Przydałyby sie konkretne modele, z których wynikałoby, jaki możnaby zastosować rodzaj gry. Tworząc szkolenie teraz szkolenie e-l muszę opierać się tylko na mapie kompetencji.

Bardzo interesujący artykuł . Podkreśla trafnie korzyści wynikające z rozumnego korzystania z gier komputerowych w trakcie edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych.

Tutaj nie poruszono głębiej tematu, jeżeli chodzi o gry komputerowe. Takie mamy czasy że nie unikniemy kontaktu naszych dzieci z tymi mediami. Ale mimo wszystko warto wykorzystać gry, oczywiście zwracając uwagę żeby gra niosła ze sobą jakiś walor edukacyjny (jak np niedawno wydany Battle Quiz przez wydawnictwo Playshop, więcej info:http://www.playshop.pl/public/Produkt_Play/battlequiz.html), oraz żeby gra była odpowiednia do wieku naszego dziecka (tu już trzeba sprawdzać PEGI (wiecej info:http://www.pegi.info/pl/). Przy odrobinie wysiłku można dobrać grę, która naprawdę będzie miała korzystny wpływ na rozwój naszego dziecka.

Dodaj komentarz

captcha

działanie 2

 
  Weź udział w dyskusjach komentujących inne artykuły:
okladka big pobierz pdf

Data wydania: 13 kwietnia 2004 r.
wersja online: ISSN 1731-7428
wersja drukowana: ISSN 1731-6758

info Artykuły naukowe zawarte w niniejszym czasopiśmie są recenzowane.