Rozwój zawodowy - motywy podejmowania aktywności uczenia się

Komentarze do artykułu:

Bardzo przydatny artykuł w kontekście rozwoju (nie tylko zawodowego). Dziękuję autorce za stworzenie tego artykułu i podzielenie się nim.

Uważam, że rozwój zawodowy jest bardzo ważny. Nie zawsze jednak pracodawca daje nam możliwość rozwijać się, nie ma określonej także ścieżki kariery, a podejście niektórych bardziej de motywuje, aniżeli motywuje. Są jednak osoby, takie jak ja, które cenią sobie możliwość rozwoju. Szukam sposobów na to poprzez lekturę, kursy, a ostatnio nawet szkołę policealną. Najpierw zapisałam się do Żaka na kurs, potem zdecydowałam na jednoroczną szkołę, a teraz od lutego zaczynam w Inowrocławiu, w Żaku, jeszcze technika. Dla samej siebie, ale także dla pracodawcy, aby widział, że mi zależy, że się staram, że nie chcę stracić pracy. Polecam się rozwijać - naprawdę nawet dla własnej satysfakcji.

Świetny, bardzo merytoryczny tekst. Pracuje w firmie na wyższym szczeblu i ostatnio sam zdecydowałem sie na szkolenia motywacyjne z agencjaface.com Prelegentką była Kinga Baranowska, wspaniała kobieta, himalaistka, barwna osobowość i co ważniejsze - obserwuje pozytywne skutki tego spotkania.

Rozwój zawodowy z pewnością zależy od motywacji danego pracownika, jednak warto tutaj zanaczyć, że ludziom w planowaniu kariery niezmiernie pomóc może także zapoznanie się np. z wspomnianą teorią J. Hollanda, albo zwyczajne odkrycie własnych cech osobowości. Polecam artykuł https://perso.in/blog/jak-osobowosc-pomoze-w-rozwoju-twojej-kariery/ Dzięki temu osoby nawet z dużą motywacją mogą zainwestować więcej czasu w rozwój swoich mocnych stron, a nie skupianiu się na rozwoju słabych, których być może nie sa w stanie bardziej wzmocnić. Dzięki poznaniu samego siebie można wykorzystać swoje atuty w rozwoju kariery.

Dodaj komentarz

captcha

działanie 2

 
  Weź udział w dyskusjach komentujących inne artykuły:
okladka big pobierz pdf

Data wydania: 10 październik 2008 r.
wersja online: ISSN 1731-7428
wersja drukowana: ISSN 1731-6758

info Artykuły naukowe zawarte w niniejszym czasopiśmie są recenzowane.