AAA

Redakcja e-mentora poleca

publikacje konferencje serwisy wwwMapa inwestycji w obszarze nauki i szkolnictwa wyższego

Zachęcamy do zapoznania się z nowo powstałą interaktywną mapą ukazującą inwestycje poczynione w ostatnich latach w obszarze nauki i szkolnictwa wyższego. Mapa pozwala na przeglądanie inwestycji w podziale na poszczególne województwa oraz według obszarów wiedzy (np. informatyzacja, obszar nauk ścisłych i przyrodniczych, infrastruktura sportowa). Można również korzystać z wyszukiwarki, aby przeanalizować inwestycje dla konkretnej uczelni wyższej. Mapa jest na bieżąco aktualizowana.

Więcej informacji na stronie: http://www.nauka.gov.pl/

Gimnastyka słuchu

Zapraszamy do korzystania z ciekawego portalu e-learningowego, który pozwala na naukę kształcenia słuchu poprzez internet. Na stronie znajdują się działy tematyczne dotyczące dźwięków, interwałów, akordów oraz rytmów. Za pomocą ćwiczeń i testów użytkownik może uczyć się rozpoznawania dźwięków, śpiewać, analizować rytmy, korzystać z wirtualnego pianina. Serwis dostępny jest w języku polskim i angielskim. Powstał w wyniku realizacji projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej informacji na stronie: www.gimnastykasluchu.pl

eSzkoła - Moja Wielkopolska

Informujemy, że Samorząd Województwa Wielkopolskiego w partnerstwie z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza i Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej realizuje projekt „e-Szkoła - Moja Wielkopolska” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu w 105 szkołach województwa wielkopolskiego (70 gimnazjów i 35 liceów ogólnokształcących) wdrożone zostaną programy rozwojowe w zakresie stosowania w kształceniu metody projektów i nauczania problemowego, wspomaganych internetową platformą edukacyjną.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat projektu: http://www.eszkola-wielkopolska.pl/