AAA

Redakcja e-mentora poleca

publikacje konferencje serwisy www

eBiznesmeni.pl - Forum Polskiego e-Biznesu

eBiznesmeni.pl to forum dyskusyjne przeznaczone dla osób związanych z e-biznesem. Wydzielono na nim dyskusje tematyczne dotyczące spraw ogólnych, e-biznesu, e-marketingu, prawa. Na stronie można zamieścić swój pomysł, aby poddać go ogólnej dyskusji, dowiedzieć się, w co inwestować, znaleźć artykuły polecane przez użytkowników i porozmawiać o możliwościach uzyskania funduszy unijnych. Popularne tematu to również: reklama, księgowość, pozycjonowanie stron www. Na forum zarejestrowało się już ponad 1000 osób.

Więcej informacji na: http://ebiznesmeni.pl/forum/


Podziel się swoją wiedzą!

W ostatnich miesiącach możemy obserwować coraz intensywniejszy rozwój platform umożliwiających użytkownikom internetu z różnych krajów dzielenie się wiedzą i dowiadczeniami. Do najbardziej popularnych możemy zaliczyć: Videolectures.net, slideshare.net, Skillsfeed.com. Nagły rozkwit tego typu serwisów to efekt nie tylko rozpowszechniania się technologii Web 2.0, ale przede wszystkim dowód zmian społecznych w kierunku otwartości, egalitaryzmu, potrzeby dzielenia się wiedzą, wzrastającej świadomości technologicznej społeczeństwa. Zachęcamy więc, aby dołączyć do globalnej społeczności!


IndexCopernicus International

IndexCopernicus to ekskluzywny serwis społecznościowy przeznaczony dla naukowców, założony przez dr. Marka Graczyńskiego. Narzędzie pomaga w znalezieniu osób o podobnych zainteresowaniach badawczych, wspiera i promuje łączenie się w wirtualne grupy, które mogą wspólnie - w środowisku międzynarodowym - pracować nad projektami. Serwis ma już 300 tysięcy użytkowników, w tym 2,5 tysiąca Polaków. Aby zarejestrować się do niego, należy przejść ścisłą weryfikację, w czasie której oceniana jest działalność badawcza, akademicka oraz administracyjna potencjalnego członka społeczności.

Więcej informacji na: http://www.cisi.org/index.php

Encyklopedia życia

Wirtualna Encyklopedia życia (Encyclopedia of Life) to globalny projekt realizowany online przez grono naukowców-biologów. Celem jest zgromadzenie w portalu informacji na temat wszystkich form życia, które istnieją na Ziemi (w zamierzeniu jest około 1,8 mln haseł odpowiadającym poznanym dotąd gatunkom). W drugim etapie rozwoju projektu swoje propozycje haseł będą mogli nadsyłać internauci, jednak przed opublikowaniem będą one sprawdzane przez ekspertów.

Więcej informacji na: http://www.eol.org/