AAA

Redakcja e-mentora poleca

publikacje konferencje serwisy www

JSTOR

JSTOR jest organizacją non-profit, której misją jest tworzenie i prowadzenie internetowego archiwum pism naukowych oraz udostępnianie zgromadzonych treści jak największemu gronu odbiorców. JSTOR umożliwia naukowcom przeglądanie archiwalnych numerów czasopism wraz z ilustracjami i tabelami w takiej formie, w jakiej były one opublikowane. Pisma publikowane w bazie dotyczą wielu dziedzin nauki, w tym także biznesu (47 tytułów), matematyki i statystyki (30 tytułów).

Więcej informacji na: www.jstor.org

Research Papers in Economics

RePEc (Research Papers in Economics) to wspólna inicjatywa ponad 100 osób z 49 krajów (z Europy, w tym również z Polski, Izraela, Chin, Brazylii), polegająca na publikowaniu we wspólnej bazie artykułów i materiałów z dziedziny ekonomii. Wszystkie opracowania dostępne są dla użytkowników serwisu za darmo. Obecnie w bazie znajduje się ponad 340 000 różnego rodzaju plików - artykułów publikowanych w pismach naukowych, fragmentów książek i publikacji czy nawet oprogramowania. Celem serwisu jest również promowanie komunikacji i współpracy pomiędzy ekonomistami i naukowcami z pokrewnych dziedzin, dlatego zawiera kontakty do autorów (ponad 6 000) oraz instytucji (ponad 8 000).

Więcej informacji na: www.repec.org


Internet Standard

Internet Standard - Magazyn Nowej Gospodarki, to serwis, który poświęcony jest internetowi, telekomunikacji i informatyce. Znajdują się w nim aktualne wiadomości, badania internetu, wywiady i sondy. Ciekawym działem jest forum ekspertów m.in. ds. bezpieczeństwa internetu, reklamy internetowej, e-biznesu, telefonii internetowej, itp. Interesujący wydaje się również dział Download, w którym dostępne są programy pomocne w obsłudze firmy i w komunikacji, sterowniki, książki, klienty internetowe, przeglądarki i inne funkcjonalne narzędzia. Strona główna serwisu zawiera linki do najpopularniejszych portali i sieci reklamowych, dostępna jest także subskrypcja newsletterów: Wydarzenia, Przegląd prasy i Przegląd tygodnia.

Serwis prowadzony jest przez firmę IDG Poland SA, polski oddział międzynarodowego wydawnictwa International Data Group. IDG Poland wydaje m.in. "Computerworld", "CXO", "PC World Komputer".

Więcej informacji na: http://www.internetstandard.pl/